Naši partneri

  • Education Academy
  • Partner
  • Spoločnosť 7 Plus

Pozvánka na knižný veľtrh BIBLIOTÉKA 2016

10. - 13.11. 2016 výstavisko Incheba Bratislava Hala D stánok č. 107

Srdečne Vás pozývame do nášho stánku na knižný veľtrh Bibliotéka.

Ako každý rok, aj tentokrát sa máte na čo tešiť. Na mieste si budete môcť pozrieť celú našu produkciu, detské knihy aj vzdelávacie hry. Nebudú chýbať ani všetky lákavé novinky.

Príďte si k nám pozrieť krásne novinky, nové zošity bambinoLÜK, nové detské knihy ale aj absolútnu novinku na Slovensku - modelovaciu hmotu Mad Mattr!

 

 

Čo poteší deti?

Hra s kinetickým pieskom, guľôčková dráha HUBELINO, logické úlohy LOGICO a LÜK

Čo poteší rodičov?

Špeciálne akciové ceny a zvýhodnená ponuka detských kníh a vzdelávacích hier

Súťaž pre školy o knižnú novinku

                                        Apríl - mesiac lesov a vtákov

Počas tohto mesiaca realizujú materské a základné školy množstvo projektov, ktoré súvisia so svetovým dňom vtáctva (1.apríl) alebo s témou lesov.

Zapája sa aj vaša škola do týchto tematických projektov? Realizujete s deťmi projekty o prírode či výtvarné práce, vytvárate diela, zúčastňujete sa prezentácií, pozývate si hostí, navštevujete výstavy o prírode, vtákoch či lesoch?

Zapojte sa aj vy do súťaže o našu najnovšiu knihu ZVIERATÁ OKOLO NÁS, ktorá je plná nádherných ilustrácií zvierat a zaujímavých informácií z ich života.

Pošlite nám 2, maximálne 3 fotografie z realizovanej aktivity emailom na prosolutions(at)prosolutions.sk najneskôr do 30. apríla.

Nezabudnite uviesť adresu Vašej školy, prípadne triedu, ktorá o knihu súťaží.

2 vyžrebovaným výhercom zašleme knihu Zvieratá okolo nás.

Viac o tejto výnimočnej knihe sa dozviete tu.

 

Krst novej knihy Zvieratá okolo nás

Krst knihy ROZPRÁVKY DO TMY

„Keď sa deti dajú dokopy, zvyčajne sa im podarí parádna vec. I v tejto knihe sa dali dokopy nevidiace deti so slabozrakými a spolu so spisovateľom zostavili jedinečnú knihu, ktorá nemá obdobu na Slovensku... a ktovie, kde ešte! Rozprávky sú venované všetkým nevidiacim a slabovidiacim deťom na svete...

Krstným otcom knihy sa stal spevák Peter Nagy. 


O zmysle a unikátnosti tejto knihy svedčia i "proroctvá", ktoré o Rozprávkach do tmy napísali pán Milan Lasica a pani Adela Banášová. 

„Táto knižka je dôkazom, že aj nevidiaci vidia. A možno aj také veci, ktoré my nevidíme.“ Milan Lasica

 „Často považujeme za hendikepovaných tých, ktorí nie sú ako my. Keď nevidia svet tak, ako ho vidímemy. Niekedy si však hovorím, že vidieť je jedna vec, ale videné pochopiť je vec druhá. Mnohí veci vidíme, považujeme ich za realitu, ale nechápeme ju. Naše vnímanie je často také hrubohmotné, že nevidíme ďalšie vrstvy okolitej reality a sme vnímaním nevidomejší než ľudia bez fyzického zraku. Vnútorný zrak môže byť o to citlivejší a vnímavejší, o čo nás nerozptyľuje vizuálny smog naokolo. Som mimoriadne zvedavá, čo tieto deti svojím duševným zrakom vidia, a verím, že to budeme my s naším hendikepom schopní pochopiť.“ Adela Banášová

Viac fotografií z krstu knihy Rozprávky do tmy nájdete v albume TU.

Emka a jej LOGICO PRIMO

Pani učiteľka Valéria Polačková, zástup. riad. z ZŠ s MŠ Dlhé nad Cirochou, nás oslovila emotívnym príbehom. 

Emka bude mať 5 rokov a má diagnostikovanú DMO. Medzi jej obľúbené hry v materskej škole patrí didaktická pomôcka Logico Primo. Medzi jej najobľúbenejší titul patrí Na gazdovskom dvore. Pri činnosti s kartami o domácich zvieratách pridáva aj zvuky a prejavuje veľkú, úprimnú radosť z úspechu, keď všetko vyrieši správne. 

Rozhodli sme sa urobiť radosť Emke aj my - darovali sme jej plastový rámik  a titul Na gazdovskom dvore LOGICO Primo, aby sa zo zvieratiek mohla tešiť aj doma. Radi sa s vami podelíme o Emkinu radosť, ktorú mala po rozbalení balíčka aj pri hre doma...